„Zawody Sumo” oraz „Cyfrowy kolega”

Posted on Posted in Projekty, Uncategorized, Wydarzenia

„Zawody Sumo” oraz „Cyfrowy kolega”

Koło Naukowe KNEST Politechniki Warszawskiej przy współpracy z firmą TwójRobot.pl organizuje niezwykły konkurs dotyczący najnowszych technologii. Zapraszamy do niego wszystkie aktywne i kreatywne dzieci z klas szkół podstawowych, które interesują się robotami i chcą wykorzystywać swoje nowatorskie pomysły w praktyce.

A oto nasi partnerzy:

Konkurs Plastyczny „Cyfrowy kolega”

Jesteście aktywną klasą, która lubi angażować się w pozaszkolne zadania? Macie dużo kreatywnych pomysłów, które chcielibyście wspólnie zrealizować? To konkurs dla Was!

Kierujemy go do całych klas szkół podstawowych (II-VI). Tematem prac jest „Cyfrowy kolega w naszej klasie”. Zadaniem uczestników będzie wykonanie konstrukcji ciekawego wizualnie robota, który ma odwzorowywać nową postać w danej klasie. Oceniany będzie wygląd zewnętrzny maszyny, a nie jej funkcjonalność.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres mailowy: knestpw@gmail.com do 26.05.2013r., do godz. 23:59.

Zdjęcia prac dostępne będą na Facebooku od 28 maja do 4 czerwca. Wygra ta praca, która dostanie największą ilość polubień.

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie.

Nagrody w konkursie to:

I miejsce – wykład z przyjazdem robota LEMO i Terminusa, warsztaty „Misja na Marsa” dla całej klasy

II i III miejsce: wykład z przyjazdem robota LEMO i Terminusa .

Za każde miejsce dodatkowo puchar.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 8.06.2013r o godz. 14:30 w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 75.

Zawody SUMO

Masz swój zestaw Lego Mindstorms NXT? Lubisz spędzać wolny czas na konstruowaniu i programowaniu robotów wraz z kolegą? A może robotyka to Twoja pasja i chciałbyś spróbować swoich sił w walkach Sumo? Mamy dla Ciebie propozycję!

Zawody Sumo” to konkurs dla dzieci, które kształtują swoje zdolności twórcze i techniczne, korzystając z zajęć z robotyki lub samodzielnie w domu. Uczestnicy w zespołach dwuosobowych przygotują swojego robota – zawodnika SUMO z zestawu edukacyjnego LEGO Mindstorms NXT, który weźmie udział w ostatecznych walkach finałowych.

Warunkiem zgłoszenia się do konkursu jest posiadanie własnego zestawu LEGO Mindstorms NXT.

Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: knestpw@gmail.com, do 26.05.2013r do godz 23:59.

Konkurs odbędzie się 8.06.2013r w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 75.

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie.

Nagrody:

I miejsce: zestawy RoboRobo i półkolonie TwójRobot,

II miejsce: 2 Vouchery na 2-godzinny elektroniczny paintball dla 10 osób w W5 Arena oraz 2 tory WinRace Micro Robotics

III miejsce: 2 zabawki edukacyjne o łącznej kwocie 300zł.

Dla każdego miejsca medal.

REGULAMIN Walk sumo

REGULAMIN Cyfrowy Kolega