Piknik Studenckich Kół Naukowych

Posted on Posted in Uncategorized

W dniu 15 listopada 2014 roku nasze koło wzięło udział w Pikniku Studenckich Kół Naukowych, zorganizowanym na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej. W święcie tym wzięły udział jedynie zaproszone koła naukowe, uznane w ubiegłym roku akademickim za najlepsze, wyróżniające się szczególnymi osiągnięciami na płaszczyźnie naukowej. Piknik ten odbył się w ramach II Dnia Święta Politechniki. Jako jedni z uczestników Pikniku zaprezentowaliśmy licznie odwiedzającym nas gościom szereg atrakcji, m.in. nasz aktualnie realizowany, w ramach grantu rektorskiego, projekt zdalnie sterowanego gokarta, rower ze wspomaganiem grawitacyjnym konstrukcji dr Okulewicza, robota LEGO SUMO, a także lampę uliczną o równomiernym rozłożeniu światła i dwukrotny grant rektorski: łazika Terminusa. Spośród zaprezentowanych atrakcji największą popularnością cieszył się wspomniany rower skonstruowany w oparciu o tezy Józefa Wrońskiego („kwadratowych kół”). Wszystkie zjawiska, projekty i ciekawostki związane z prezentowanymi obiektami gościom przedstawiali członkowie naszego Koła. Prezentowane atrakcje przyciągały uwagę zarówno młodzieży szkolnej, jak również szanownych doktorów Politechniki Warszawskiej.

PKN-2014-009_imagelarge

PKN-2014-008